Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy

50 lecie Ruchu Światło – Życie w Diecezji Łomżyńskiej

W drodze do Jubileuszu Oazy
13 maja 2017 roku Łomża

Dowiedz się więcej ↓

Idea spotkania

Wszystko zaczęło się od spotkania. Takiego jakich wiele: po latach wspominanie przeżytych „oaz”, osób, sytuacji, tych wzruszających i tych śmiesznych. I wtedy myśl: a może by tak zaprosić uczestników tamtych wydarzeń? Razem wspominać… i nie tylko wspominać – dziękować Bogu za działanie łaski, świętować. Obejrzeć się za siebie, spojrzeć na przebyte lata i dostrzec działanie Boga na drodze tego Ruchu. Zachować pamięć o osobach, które spotkaliśmy na „oazie”, a których już dzisiaj nie ma wśród nas. Przekazać doświadczenia pierwszego pokolenia „oazowiczów” dzisiejszym uczestnikom Ruchu.

Dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie dla wszystkich, którzy na jakimś etapie swojego życia byli ( są nadal lub nie) członkami Ruchu Światło Życie. Odbędzie się ono w tym roku – 13 maja, w  Łomży, na ul. Sadowej 12, w sali przy szkołach katolickich  pod hasłem „Wielkich Dzieł Boga nie Zapominajmy”. W godzinach od 9.30  do  16.30.  Będziemy mieli okazję spotkać dawno niewidzianych znajomych, podzielić się wspomnieniami i opowiedzieć o tym jak potoczyło się nasze życie. Sobota – 13 maja 2017r.  Ze względów logistycznych chcielibyśmy wiedzieć ile osób przyjedzie na spotkanie.

Ważne!!! Bardzo prosimy o zgłaszanie się tutaj (przez formularz na stronie oazowej: „Dzień Wspólnoty oazowiczów wszystkich pokoleń”), telefonicznie:  do Grażynki Święcickiej –   500 088 692 lub Ks. Aleksandra Suchockiego – 604 991 420, lub e-mailem – na adres:  jubileuszoazy@gmail.com

W bieżącym roku mija 30 lat od odejścia do wieczności Założyciela Ruchu Światło – Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Zgromadzenie Jego „duchowych dzieci”, to wspaniały sposób na ukazanie wielkości działa i podziękowania za nie, to również początek drogi corocznych spotkań, które doprowadzą nas do 50 – lecia Ruchu Światło Życie w Diecezji Łomżyńskiej w 2020r.

Pierwszy Dzień Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń 13 maja 2017

Po ostatnim spotkaniu osób zaangażowanych w przygotowanie „Dnia Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń”  w dniu 13 maja 2017r. chcielibyśmy przekazać kilka informacji organizacyjnych.

Zależy nam aby jak najwięcej osób, które planują wziąć udział w spotkaniu zgłosiło się wcześniej przez jeden z dostępnych kanałów podanych na tej stronie. Ilość osób, które przyjadą jest ważna,  ponieważ planujemy zamówić catering i  chcielibyśmy ustalić na ile osób. Jest znacząca różnica,  czy trzeba nakarmić 60 osób czy 300.

Chociaż zdarzyło się kiedyś, że 5 chlebów i dwie ryby starczyły dla tłumów… 🙂

Prosimy bardzo, zachęcajcie swoich znajomych, o których wiecie , że  wybierają się na spotkanie do Łomży, aby się zgłaszali – lub sami ich zgłoście – najlepiej mailowo.  Informacje minimum to : miejscowość z której przyjadą i ilość osób.

O diakonię liturgiczną na Eucharystii zatroszczą się wspólnoty z Ostrołęki.

Diakonią muzyczną na mszy św. zaopiekował się zespół z Zambrowa, ale potrzebna jest jeszcze diakonia muzyczna, która poprowadzi śpiewy w trakcie spotkania w sali przy szkołach katolickich.

Wszystkie śpiewające i grające osoby, które chciałby pomóc zapraszamy do kontaktu na e-mail: jubileuszoazy@gmail.com, zaś te, które już się zgłosiły prosimy o przybycie na ostatnie spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Łomży, 10 maja o godzinie 17.00, w sali Civitas Christiana przy ul. Wyszyńskiego 2/9

Diakonią gospodarczą zajmie się Oaza Rodzin. W trakcie spotkania planujemy dwa „posiłki”.

Około 11.00 – kawa i ciasto. Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą do przywiezieni/przyniesienia ze sobą ciast. Kawę, herbatę itp. zapewnimy na miejscu.

około 13.30 – Agapa – zamówiony catering, kawa herbata

Osoby, które zechcą  pomóc w pokryciu kosztów organizacyjnych będą miały taką możliwość przy rejestracji przed spotkaniem.

Pomyśleliśmy, że warto byłoby wspomnieć o tych wszystkich oazowiczach, którzy już odeszli do Pana. Gdybyście chcieli przypomnieć swoich znajomych zmarłych prześlijcie ich imiona i nazwiska na adres e-mail: jubileuszoazy@gmail.com .

Honorowy patronat nad naszym spotkaniem objęli prezydenci Łomży i Ostrołęki , Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej, Stowarzyszenie Katolickie Civitas Christiana – o czym z radością informujemy i dziękujemy!

Ludzie

Co nas najbardziej pociągało w oazie? Klimat spotkań, takie niezwykłe doświadczenie wolności, której brak wokół nas boleśnie odczuwaliśmy? A może głębia i piękno odnowionej liturgii, śpiew wyrażający pragnienia serca? Czy też osoby, ludzie pociągający stylem życia, odwagą płynięcia pod prąd, a przecież zwyczajni, koledzy i koleżanki?
Przyjaźnie i relacje jakże często pozostały, przetrwały próbę czasu. A ile z nich przerodziło się w miłość uwieńczoną sakramentem małżeństwa?
Dla wielu z nas czas „oazy” to odkrywanie swego powołania, także powołania do służby w Kościele, do kapłaństwa, do życia konsekrowanego.

Wspomnienia

Żyjąc tworzymy własną historię. Jest w niej wiele momentów pięknych, wzruszających, trudnych, zabawnych, niezapomnianych. Są sprawy ważne i nieważne. Nasza opowieść trwa dopóki pamiętamy. Jeśli przekażemy ją dalej, poznają ją też inni. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek brali udział w rekolekcjach Ruchu Światło Życie lub uczestniczyli w pracy rocznej, aby podzielili się oazowymi przeżyciami, przygodami, spotkaniami. Do wspominania zapraszamy wszystkich – więc także oazowiczów z Suwałk, Augustowa czy Sejn, czyli tych parafii, które do 1992 roku należały do diecezji łomżyńskiej oraz tej części dawnej diecezji płockiej, dzisiaj tworzących naszą diecezję.

Szukamy też zdjęć, a może nawet powstały jakieś filmy?

Z fragmentów wspomnień, którymi chcielibyście się podzielić, z indywidualnych historii i świadectw, chcemy stworzyć wspólny zapis pięćdziesięciu lat ruchu oazowego w naszej diecezji.

Spróbujmy razem napisać tę historię. Spisane wspomnienia, zeskanowane zdjęcia  można przesyłać na adresy e-mail:

Halina Pawelczyk jubileuszoazy@gmail.com
Grażyna Święcicka swiat-druku@o2.pl
Ks. Aleksander Suchocki aleksuch@kuria.lomza.pl

Chcę pomóc!

Jeśli ktoś z Was chciałby się zaangażować w przygotowanie tego i kolejnych spotkań – zapraszamy do współpracy. Na pewno będą potrzebne tradycyjne diakonie – muzyczna, liturgiczna, gospodarcza… Można się do nas zgłosić używając formularza z prawej strony.