Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy

50 lecie Ruchu Światło – Życie w Diecezji Łomżyńskiej

W drodze do Jubileuszu Oazy
2 czerwca 2018 roku Łomża

Dowiedz się więcej ↓

Idea spotkania

Z ostatniej chwili !!!

Zgłoś się na nasz Dzień Wspólnoty!!! (szczegóły niżej)

Wszystko zaczęło się od spotkania. Takiego jakich wiele: po latach wspominanie przeżytych „oaz”, osób, sytuacji, tych wzruszających i tych śmiesznych. I wtedy myśl: a może by tak zaprosić uczestników tamtych wydarzeń? Razem wspominać… i nie tylko wspominać – dziękować Bogu za działanie łaski, świętować. Obejrzeć się za siebie, spojrzeć na przebyte lata i dostrzec działanie Boga na drodze tego Ruchu. Zachować pamięć o osobach, które spotkaliśmy na „oazie”, a których już dzisiaj nie ma wśród nas. Przekazać doświadczenia pierwszego pokolenia „oazowiczów” dzisiejszym uczestnikom Ruchu.

Pierwsze spotkanie oazowiczów wszystkich pokoleń w 2017 roku to już historia. Zarejestrowało się na nie w sumie (przez internet, telefon i w recepcji) prawie 260 osób. W katedrze na mszy  św. było nas  pewnie około 400. Cieszyliśmy się bardzo z obecności  kilkunastu moderatorów oazowych, a szczególnie moderatorów diecezjalnych Ks. Szczepana Mitrosa, Ks. Zygmunta Kopiczki, Ks. Aleksandra Suchockiego I Ks. Dariusza Niewińskiego.

W opinii większości uczestników spotkanie było udane, potrzebne i ważne.  Wydaje się nam, że idea organizacji kolejnych corocznych „dni wspólnoty oazowiczów wszystkich pokoleń w drodze do jubileuszu” ma sens i wpisze się we wspólne przygotowania do 50-lecia „Oazy” w diecezji  łomżyńskiej.

Pragnienie spotkania po latach obudziło się w wielu ludziach, którzy kiedykolwiek w swoim życiu uczestniczyli w ruchu oazowym. Z licznych rozmów i spotkań  wiemy, że dla wielu z nas pomysł  wspólnego przygotowywania się do jubileuszu 50-lecia jest ideą, w którą chcielibyśmy się włączyć.

Dlatego w tym roku spotkamy się na Drugim Dniu Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń. Spotkanie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2018r. w Łomży, podobnie jak w ubiegłym roku w sali przy szkołach katolickich. Hasłem tegorocznego spotkania będzie „Nowy człowiek”. Wkrótce podamy więcej szczegółów. Zapraszamy!

Uwaga!!! Uruchomiliśmy już formularz zgłoszeniowy dla osób, które wezmą udział w czerwcowym spotkaniu.  Dostępny jest pod linkiem: http://www.lomza.oaza.pl/zapisy/

Zapraszamy do zapisywania się – podobnie jak w ubiegłym roku chcemy się zorientować na ile osób musimy zamówić catering. Swoje zgłoszenie można również przesłać na adres e-mail: jublieuszoazy@gmail.com, lub telefonicznie – na jeden z numerów podanych na plakacie (Grażynka, Ks. Aleksander)

Mamy już ustalony wstępny plan Dnia Wspólnoty:

9.00 – Rejestracja uczestników

9.30 – Zawiązanie wspólnoty

10.00 – Konferencja

– Świadectwa

– Spotkanie przy kawie

12.00 – Eucharystia

13.15 – Agapa – obiad

14.15 – Nabożeństwo Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

15.00 – Pogodny wieczór

Pierwszy Dzień Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń – 13 maja 2017r. wspomnienia

tak było….

 

Ludzie

Co nas najbardziej pociągało w oazie? Klimat spotkań, takie niezwykłe doświadczenie wolności, której brak wokół nas boleśnie odczuwaliśmy? A może głębia i piękno odnowionej liturgii, śpiew wyrażający pragnienia serca? Czy też osoby, ludzie pociągający stylem życia, odwagą płynięcia pod prąd, a przecież zwyczajni, koledzy i koleżanki?
Przyjaźnie i relacje jakże często pozostały, przetrwały próbę czasu. A ile z nich przerodziło się w miłość uwieńczoną sakramentem małżeństwa?
Dla wielu z nas czas „oazy” to odkrywanie swego powołania, także powołania do służby w Kościele, do kapłaństwa, do życia konsekrowanego.

Wspomnienia

Żyjąc tworzymy własną historię. Jest w niej wiele momentów pięknych, wzruszających, trudnych, zabawnych, niezapomnianych. Są sprawy ważne i nieważne. Nasza opowieść trwa dopóki pamiętamy. Jeśli przekażemy ją dalej, poznają ją też inni. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek brali udział w rekolekcjach Ruchu Światło Życie lub uczestniczyli w pracy rocznej, aby podzielili się oazowymi przeżyciami, przygodami, spotkaniami. Do wspominania zapraszamy wszystkich – więc także oazowiczów z Suwałk, Augustowa czy Sejn, czyli tych parafii, które do 1992 roku należały do diecezji łomżyńskiej oraz tej części dawnej diecezji płockiej, dzisiaj tworzących naszą diecezję.

Szukamy też zdjęć, a może nawet powstały jakieś filmy?

Z fragmentów wspomnień, którymi chcielibyście się podzielić, z indywidualnych historii i świadectw, chcemy stworzyć wspólny zapis pięćdziesięciu lat ruchu oazowego w naszej diecezji.

Spróbujmy razem napisać tę historię. Spisane wspomnienia, zeskanowane zdjęcia  można przesyłać na adresy e-mail:

Halina Pawelczyk jubileuszoazy@gmail.com
Grażyna Święcicka swiat-druku@o2.pl
Ks. Aleksander Suchocki aleksuch@kuria.lomza.pl

Chcę pomóc!

Jeśli ktoś z Was chciałby się zaangażować w przygotowanie tego i kolejnych spotkań – zapraszamy do współpracy. Na pewno będą potrzebne tradycyjne diakonie – muzyczna, liturgiczna, gospodarcza… Można się do nas zgłosić używając formularza z prawej strony.