google plus facebook youtube

Rekolekcje

koszulka_tyl Rekolekcje wakacyjne Ruch Światło-Życie co roku organizuje rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje czyli oazy wakacyjne dzielą się na następujące typy i stopnie:

 

  • Oaza Dzieci Bożych I st (po 3 kl),
  • Oaza Dzieci Bożych II st (po 4 kl),
  • Oaza Dzieci Bożych III st (po 5 kl),
  • Oaza Nowej Drogi I st (po 6 kl),
  • Oaza Nowej Drogi II st (po 1 gim),
  • Oaza Nowej Drogi III st (po 2 gim),
  • Oaza Nowego Życia I st (po 3 gim),
  • Oaza Nowego Życia II st,
  • Oaza Nowego Życia III st.

 

Rekolekcje ONŻ II i III st, wymagają przeżycia wcześniejszych stopni ONŻ, rekolekcje ODB i OND uzależnione są głównie od wieku. Rekolekcje odbywają się w trzech 15-dniowych turnusach: dwa w lipcu i jeden w sierpniu. ONŻ 3 odbywa się w 3 turnusie w Wilnie, pozostałe rekolekcje w turnusach 1 i 2 w okolicach Zakopanego. Koszt rekolekcji, łącznie z przejazdem, wynosił 750 zł (Wilno - 710 zł). Szczegółowe informacje na temat rekolekcji i proponowanych terminów w roku 2013. tel. Ks. Dariusz 503319069 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekolekcje Domowego Kościoła - Oaza Rodzin

Domowy Kościół, proponuje program formacyjny analogiczny do Oazy Nowego Życia. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw, mogą w nich uczestniczyć również dzieci. Informacje o rekolekcjach Domowego Kościoła dostępne są na stronie: http://koscioldomowy.lomza.pl/ 

 

Rekolekcje w ciągu roku

Podstawową metodą pracy Ruchu Światło - Życie w ciągu roku są spotkania w małych grupach w parafiach. Proponujemy jednak też weekendowe rekolekcje, zwykle poświęcone jakiemuś tematowi. Takie rekolekcje to Oazy Modlitwy.

Osoby po II st. ONŻ podejmują swoją formację uczestnicząc w Diecezjalnej Szkole Animatora. Jest to 5 weekendowych rekolekcji w ciągu roku, poświęconych kolejnym Drogowskazom Nowego Człowieka. W trakcie tych rekolekcji uczestnicy pogłębiają charyzmat Ruchu, rozwijają swoją wiarę, oraz poznają metody pracy w grupie, dowiadują się jak opiekować się uczestnikami. Pełen cykl szkoły animatora trwa dwa lata.

 

Rekolekcje zimowe

Oprócz już opisanych form rekolekcji proponujemy jeszcze dwa typy rekolekcji, odbywające się w czasie ferii zimowych.

KODA: Kurs Oazowy dla Animatorów - w naszej diecezji ma formę 10-dniowych rekolekcji, przygotowujących do posługi animatora, uzupełnia się wzajemnie z DSA.

Oaza Ewangelizacyjna: 5-dniowe rekolekcje ewangelizacyjne przed I st. ONŻ.

 

Informacje 

Informacje o wszystkich rekolekcjach publikowane są na naszej stronie internetowej: www.lomza.oaza.pl oraz na naszym profilu na Facebooku: facebook.com/lomza.oaza.